O FIRMIE

Firma JAĆWING GRANIT działa w przemyśle kamieniarskim od 1996 roku. Wysokie standardy zapewnia nam zgrany i wykwalifikowany zespół, technologia oraz ciągle rozszerzany zakres wykonywanych usług.

Naszym mottem: „Dbamy o satysfakcję naszych Klientów”. Aby tak właśnie było, musi być spełnionych wiele warunków. Sądzimy, że najważniejsze z nich są: wysoka jakość za rozsądną cenę, terminowość oraz wyżej wymienione zadowolenie z faktu posiadania czegoś wyjątkowego.

Jaćwing Granit - granite kitchen

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY

Świadczymy wysokiej jakości usługi kamieniarskie. Każdego klienta traktujemy indywidualnie – dlatego nasza firma cieszy się dużym zainteresowaniem.

Wykonujemy pomniki, schody, parapety, kominki (również portale), blaty kuchenne i łazienkowe, podłogi, lady recepcyjne, lady barowe, stoły, tarasy, wyspy kuchenne, elewacje, obrzeża basenów, kamienne portale drzwiowe, samonośne schody, kamienne umywalki z odpływem liniowym i inne projekty.

NASZA HISTORIA

Jaćwing Granit

Nasza firma istnieje od roku 1996 roku. W pierwszej połowie pierwszego tysiąclecia p.n.e. na przyszłe ziemie suwalskie i Mazury przybył lud z dorzeczy Dniepru, utożsamiany etnicznie z Bałtami. Dali oni początek Jaćwingom, Prusom, Łotyszom i Litwinom.
JAĆWING GRANIT swoją nazwą nawiązuje do walecznego ludu Jaćwingów, który między VII a XII wiekiem zamieszkiwał tereny dzisiejszej Suwalszczyzny, wschodniej części Mazur i dużą część Litwy.
Jaćwingowie wyróżniali się wysokim kunsztem w wytwórczości rzemieślniczej i brali udział w szeroko zakrojonej wymianie handlowej z Imperium Rzymskim. Do budowy swoich charakterystycznych grodzisk, w których w okresie zagrożeń chroniła się cała ludność okolicznych osad, wykorzystywali między innymi kamień.